Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś

Basen rozporowy- czy warto go kupić?

Ogród Data publikacji - 14 grudnia 2020 Autor - Redakcja dobrytynkarz.pl
Basen rozporowy


Nie ma nic lepszego w upalne dni niż kąpiel w zimnym basenie. Jednak sytuacja zaczyna się komplikować, jeżeli zobaczymy, że nasz basen jest uszkodzony i nie nadaje się do użytku. Nawet minimalna dziura w ściance lub na podstawie może sprawić, że woda będzie przeciekać i korzystanie z basenu będzie niemożliwe. Wiele osób zadaje sobie pytanie czym skleić basen rozporowy, tak żeby starczył jeszcze na długo.

Istnieje wiele skutecznych sposobów na załatanie dziury

Warto zwrócić uwagę na to z czego basen jest wykonany. Większość basenów rozporowych jest wykonana z bardzo trwałego typu tworzywa. Takim materiałem jest PVC, jednak nie oznacza to, że jest on niezniszczalny, ponieważ ustawienie basenu na nierównej powierzchni pełnej kamieni oraz ostrych krawędzi może spowodować przedarcie konstrukcji. Na rynku są dostępne zestawy naprawcze z pomocą, których bez problemu uda nam się naprawić basen. W zestawie naprawczym znajduje się profesjonalny klej, który umożliwia skuteczne sklejenie powierzchni pod wodą oraz łatki, które można dowolnie docinać do takich kształtów, które potrzebujemy. Należy pamiętać, żeby nie używać zwykłego kleju, ponieważ może on nie być skuteczny w przypadku kontaktu z wodą. Samo klejenie basenu nie jest skomplikowaną czynnością i powinny sobie z tym poradzić nawet początkujące osoby. W pierwszej kolejności należy dokładnie oczyścić miejsce rozdarcia oraz odtłuścić.

Sprawna naprawa

Zalegający brud oraz tłusta powierzchnia mogą skutecznie uniemożliwić sprawną naprawę. Czasami w zestawie naprawczym można spotkać środki odtłuszczające, jednak nie jest to regułą. Jeżeli takiego środka nie dodano do zestawu to niestety będziemy musieli go zakupić osobno. Tego typu preparaty wytwarzane są zazwyczaj na bazie alkoholu, ponieważ jest najskuteczniejszy w przypadku tłustych powierzchni. Następnym krokiem powinno być właściwe przygotowanie łatek. Należy je wyciąć w ten sposób, żeby każda miała odpowiedni rozmiar. Jeżeli będą zbyt małe to woda będzie przeciekać, a jeżeli zbyt duże to niepotrzebnie zmarnujemy materiał. Po sklejeniu materiałów należy dokładnie wysuszyć basen. W tym celu należy go ustawić w suchym miejscu, do którego nie docierają promienie słoneczne. Jeżeli woda dalej będzie przeciekać trzeba będzie jeszcze powtórzyć czynność. Klej powinien być nałożony oczywiście na samą łatkę, ale także na powierzchnię znajdującą się w pobliżu rozdarcia. Proces suszenia nie powinien zająć dłużej niż kilka godzin. Po tym czasie basen jest z powrotem gotowy do użytku i zabawy.

Redakcja dobrytynkarz.pl

Jakub to pasjonat branży budowlanej i ogrodniczej, który dzieli się swoją wiedzą na stronie dobrytynkarz.pl. Jego wpisy stanowią cenne źródło inspiracji dla wszystkich, którzy pragną stworzyć unikalne wnętrza, piękne ogrody i prowadzić stylowy lifestyle. Ponad to specjalizuje się w nieruchomościach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Trawa