dobrytynkarz.pl

Budowa, Remont, Aranżacja

Ciekawe oświetlenie dla domu - trendy 2020
Dom

Ciekawe oświetlenie dla domu – trendy 2020

Jesteś właśnie na etapie wykańczania pomieszczeń i dopasowywania do nich różnych punktów oświetleniowych? Od paru ładnych tygodni przeglądasz te wszystkie kinkiety, żyrandole i małe lampki biurowe, a wciąż nie potrafisz zdecydować się na nic konkretnego? To oznacza, że nie wiesz jeszcze, czego szukasz. Gdy natomiast zapoznasz się z najmodniejszymi trendami oświetleniowymi przygotowanymi na rok 2020, wybór stanie się znacznie prostszy. Projektanci zadbali o to, by nie było nudno. Proponowane przez nich ciekawe oświetlenie może więc stać się główną ozdobą całego twojego domu. Postaraj się stworzyć z niego właśnie coś takiego!

Ciekawe oświetlenie dla domu – trendy 2020

Jeżeli odwiedziłeś już jakiś stacjonarny salon z oświetleniem, prawdopodobnie w oczy rzuciły ci się lampy o zupełnie nietypowej, kulistej formie i olbrzymim rozmiarze. To one są teraz na topie! Tak naprawdę pojawiają się w trendach oświetleniowych już od paru ładnych lat, ale to tylko dobrze o nich świadczy, bo to oznacza, że jeszcze przez długi czas będą modne. A w przypadku oświetlenia warto postawić na coś zarazem ciekawego, jak i ponadczasowego. Lamp nie wymienia się przecież co roku. Na ogół są one tym stałym punktem pomieszczeń. Lampy o idealnie okrągłych i kulistych kloszach występują we wszystkich możliwych wariantach, dlatego z ich pomocą bez trudu rozświetlisz i rozjaśnisz każdą przestrzeń. Koniecznie pomyśl o tym, by wykorzystać je np. w sypialni. Jeżeli natomiast nie chcesz, by oświetlenie było przesadzone, wybierz model o prostej i przezroczystej formie. Znakomicie uzupełni on wnętrze w stylu minimalistycznym czy skandynawskim. Takie kuliste klosze przepięknie prezentują się też w typowo nowoczesnych wnętrzach, bazujących na monochromatycznej kolorystyce.

Materiał i wykończenie

Ciekawe oświetlenie nie musi jednak wyróżniać się tylko i wyłącznie formą, rozmiarem czy kształtem. Może zachwycać swoim materiałem wykonania i wykończeniem. W tym roku projektanci postawili na efektowny błysk. Zaskoczyli wszystkich, zasypując targi architektoniczne olbrzymią ilością lamp o metalicznych kloszach. To właśnie one pojawiają się teraz w najmodniejszych projektach wnętrz. To one zawładnęły branżą architektoniczną, zachwycając wszystkich swoją niewymuszoną stylowością. Metalowy klosz zawieszony na surowym skórzanym sznurze nada wnętrzu niesamowitego charakteru i wydobędzie z niego to „coś”. Lampy wykonywane z blachy przeważnie goszczą we wnętrzach industrialnych. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by przełamać nimi zupełnie klasyczną i tradycyjną aranżację salonu bądź sypialni.