Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś

Dom holenderski

Budownictwo Data publikacji - 22 listopada 2020 Autor - Redakcja dobrytynkarz.pl
Dom holenderski


Mieszkanie w bloku bywa uciążliwe z różnych względów. Począwszy od nie zawsze pożądanej bliskości sąsiadów, poprzez klaustrofobiczne przestrzenie, a na niesprzyjających warunkach do wnoszenia wszelkich cięższych rzeczy skończywszy. Takie życie przestaje odpowiadać coraz większej ilości ludzi i decydują się na zmiany. Na rynku nieruchomości można przebierać w ofertach, jednak często okazuje się, że ceny przekraczają ich możliwości finansowe. Jest jednak alternatywa dla sporej inwestycji, jaką jest dom jednorodzinny. Można mieć swoje wymarzone gniazdko nie drenując kieszeni. Tą alternatywą jest dom holenderski całoroczny.

Wybór tego rodzaju lokum ma bardzo wiele zalet

Ceny takich domów zaczynają się już od 25 000. Im większy metraż, im lepsze wyposażenie, tym wyższa cena. Budowa tradycyjnego domu to też multum formalności do spełnienia. Tutaj nie potrzeba zezwolenia na budowę, a sprawy urzędowe są ograniczone do minimum. Wystarczy mieć niewielką działkę (niekoniecznie być jej właścicielem) i już można zamówić swój własny kąt i od razu w nim zamieszkać. W środku jest wszystko to, co jest potrzebne do życia. Są więc przyłącza niezbędnych instalacji (gazowa, kanalizacyjna), sprzęty sanitarne i AGD, a także meble przystosowane do tego rodzaju wnętrz. Wydawałoby się, że domki tego typu to tylko wariant wakacyjny. Nic bardziej mylnego. Dom holenderski całoroczny bardzo dobrze sprawdza się w naszym klimacie i nie ma potrzeby opuszczania go w zimie.

Dom holenderski

Konstrukcja takiego domu jest nieco cięższa od holendrów sezonowych, ponieważ ma dodatkową warstwę termoizolacyjną. Dzięki niej utrzymywanie komfortowej temperatury w zimniejsze dni nie jest żadnym problemem. Ta warstwa sprawdza się również w czasie lata, ponieważ daje odpór ciepłu, utrzymując wewnątrz przyjemny chłód. W takiej konstrukcji aby utrzymać optymalną temperaturę wystarczy jedno źródło ciepła, ale dla komfortu można umieścić grzejniki w każdym pomieszczeniu. Wszystkie otwory okienne i drzwi są dodatkowo uszczelnione. Dzięki tym rozwiązaniom, domki holenderskie z powodzeniem można umieścić nawet w górach. Ogrzewanie odbywa się przy pomocy energii elektrycznej lub przy pomocy gazu. Koszty eksploatacji takiego domku też są konkurencyjne.
Firmy trudniące się sprzedażą i dostarczaniem na miejsce mobilnego domku, oczywiście w nowym stanie, oferują też dostosowanie jego gabarytów do indywidualnych potrzeb klienta. Niektóre przygotowują też niezbędne do rejestracji dokumenty.
Domki holenderskie mają również i tę zaletę, że jeśli krajobraz za oknem znudzi się, można w dowolnej chwili go zmienić.

Redakcja dobrytynkarz.pl

Jakub to pasjonat branży budowlanej i ogrodniczej, który dzieli się swoją wiedzą na stronie dobrytynkarz.pl. Jego wpisy stanowią cenne źródło inspiracji dla wszystkich, którzy pragną stworzyć unikalne wnętrza, piękne ogrody i prowadzić stylowy lifestyle. Ponad to specjalizuje się w nieruchomościach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Ściana z kamienia