dobrytynkarz.pl

Budowa, Remont, Aranżacja

Garaż modułowy - z czego go wykonać?
Budownictwo

Garaż modułowy – z czego go wykonać?

Jeżeli chcesz utrzymać swój samochód w idealnym stanie i pragniesz, by służył ci on długimi latami, powinieneś oczywiście regularnie go serwisować, ale też odpowiednio przechowywać. Na pewno nie należy nigdy pozostawiać auta „pod chmurką”. To garażowane przez znacznie dłuższy czas zachowa swój świetny stan techniczny i dobry wygląd. Jeżeli więc masz już swój dom albo właśnie zacząłeś go budować, koniecznie pomyśl o tym, by wyposażyć budynek w specjalny garaż modułowy. Zastanów się również nad tym, z czego warto by go było wykonać. Przeważnie garaże modułowe tworzy się albo z betonu, albo z drewna.

Garaż modułowy – z czego go wykonać?

Garaż drewniany na pewno wykaże się wysokimi walorami czysto estetycznymi. To coś zdecydowanie atrakcyjnego. Coś, na co każdy zwróci uwagę. Garaż z drewna pięknie uzupełni wygląd twojego mieszkalnego budynku. Bez trudu też dopasujesz do niego odpowiednią bramę, by zmaksymalizować jego prezencję. Do garażów drewnianych pasują zarówno bramy automatyczne, jak i te otwierane ręcznie. Rozważ też opcję zakupu bramy wykonanej właśnie z drewna, która najefektowniej zaprezentuje się z tego rodzaju konstrukcją. Minus? Garaże drewniane nie są niestety zbyt odporne na działanie negatywnych czynników atmosferycznych. Mogą okazać się wysoce podatne na działanie pleśni czy wilgoci. Aby je przed tym wszystkim zabezpieczyć, należy regularnie impregnować ich powierzchnię. A tym niestety często sam będziesz musiał się zająć. Drewno to materiał piękny, ale również i wysoce problematyczny.

A gdyby tak postawić prefabrykowany garaż modułowy z betonu?

To też jest w końcu jakaś opcja. Takie garaże stawia się przede wszystkim dużo szybciej niżeli te drewniane. Nie trzeba bowiem tworzyć ich od podstaw, gdyż w konstrukcjach wykorzystuje się gotowe prefabrykaty. Betonowy garaż może stanąć na twojej posesji dosłownie w ciągu jednego dnia. Później trzeba będzie już tylko doposażyć go w dach, który należy wykonać oddzielnie, aby zapewnić samochodom całkowitą ochronę. Poprzez zastosowanie tego nowoczesnego rozwiązania w każdej chwili będziesz mógł również poszerzyć swój garaż. A nigdy nie wiesz, w jakim momencie twojego życia przyda ci się dodatkowe auto, które też trzeba będzie później gdzieś przechowywać.

Wybór już w tym momencie powinien okazać się banalnie prosty. Powinieneś zdecydować się po prostu na betonowy garaż modułowy. W żadnym wypadku nawet nie myśl natomiast o zwykłych i niegdyś bardzo popularnych blaszakach. One akurat nie zaoferują ci niczego dobrego. Są rozwiązaniem mającym niemalże same wady.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.