dobrytynkarz.pl

Budowa, Remont, Aranżacja

Jaki uchwyt do telewizora?
Wnętrza

Jaki uchwyt do telewizora?

Telewizorów nie trzeba wcale ustawiać na specjalnie przeznaczonych do tego celu stoliczkach czy półkach rtv. Równie dobrze można zawiesić je bezpośrednio na ścianie. Jest to nawet lepszy pomysł, bo dzięki temu nie zajmą one wolnego miejsca, które może okazać się szczególnie cenne w przypadku małych mieszkań bądź kawalerek. Eliminacja specjalnego stojaka wymusza jednak inwestycję w kolejny specjalny przedmiot, jakim jest uchwyt. Montaż ścienny telewizora wymaga posiadania tego artykułu. A jak go wybrać? Jaki uchwyt do telewizora sprawdzi się najlepiej i jakie uchwyty występują w ogóle na rynku?

Istnieją trzy podstawowe odmiany uchwytów do telewizorów

Artykuły tego rodzaju mogą być ścienne, sufitowe albo biurkowe. Każda grupa produktów ma swoje cechy szczególne i wykazuje się nieco innym sposobem użytkowania. Najchętniej kupowane są oczywiście uchwyty ścienne, nazywane również ściennymi wieszakami. To one pozwalają na przymocowanie telewizora bezpośrednio do ściany. Montaż przeprowadzany jest przy pomocy specjalnych śrub. To z ich pomocą przykręca się uchwyt do ściany, by następnie połączyć go już z telewizorem. Grupa uchwytów ściennych dzieli się przy tym na kilka podkategorii. Najnowocześniejsze modele pozwalają dowolnie manewrować ustawieniem ekranu. Umożliwiają zmianę jego kąta nachylenia, której nie trzeba nawet przeprowadzać ręcznie. Wystarczy użyć dołączonego do uchwytu pilota. Dzięki temu wprost z kanapy można pobawić się z ustawieniem ekranu, aby jeszcze lepiej wszystko widzieć.

A jaki uchwyt do telewizora wybrać, jeżeli nie ma się takiej możliwości, by przytwierdzić urządzenie bezpośrednio do ściany?

Czasami rzeczywiście jest to niewykonalne. Jeżeli ściana jest wysoce podatna na uszkodzenia, bo np. ma już swoje lata i została wykonana z kiepskiej jakości materiału, złym pomysłem będzie przytwierdzanie do niej uchwytu, który mógłby po prostu się od niej odczepić. Alternatywą jest natomiast uchwyt sufitowy. To bardzo ciekawe rozwiązanie, pozwalające na przymocowanie odbiornika telewizyjnego właśnie do górnej części pomieszczenia. Nie jest to jednak dobry wybór dla wszystkich. Przed zakupem uchwytu sufitowego warto się upewnić, czy zdoła on utrzymać posiadany już telewizor. Takie sufity raczej nie radzą sobie z cięższymi modelami. A lepiej nie ryzykować tym, że telewizor nagle się od nich odczepi i spadnie na podłogę. Na rynku występują jeszcze uchwyty biurkowe, które tworzą już ostatnią grupę produktów tego rodzaju. Do nich przymocowuje się zwykle monitory lub mniejsze telewizory.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.