Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Jakie ozdoby na kominek?

Dom Data publikacji - 4 grudnia 2020 Autor - Redakcja dobrytynkarz.pl
Jakie ozdoby na kominek?

Nierzadko to właśnie kominek staje się centralnym punktem salonowego pomieszczenia. To wokół niego ustawiane są fotele i inne meble wypoczynkowe. Ten sposób wyposażenia zdecydowanie uprzyjemnia każdą chwilę odpoczynku. Gdy tylko czujesz, że musisz się odprężyć, od razu rozkładasz się tuż przy kominku z ulubioną książką lub poranną gazetą, by przy okazji zapewnić sobie trochę więcej ciepła, tak docenianego zwłaszcza w okresie zimowym i jesiennym. Zadbaj jeszcze koniecznie o aspekt wizualny swojej domowej strefy wypoczynkowej. Kominek sam w sobie zwykle jest dość atrakcyjnym punktem domu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by jeszcze odrobinę go upiększyć. Pomogą ci w tym ozdoby na kominek w salonie. Umiejętnie dobierz je do aranżacji wnętrza, by od razu się z nią połączyły.

Kominek w domu

Zapewne kojarzysz, jak takie kominki wyglądają w tradycyjnych polskich domach. Wszyscy próbują je upiększać, ale mało kto robi to w sposób rozsądny. Polakom często się wydaje, że im więcej ozdób, tym lepszy efekt wizualny. Jeżeli sam podążasz tym tropem, zapewne już teraz nabierasz coraz większej ochoty na wypełnienie wszystkich półeczek przymocowanych do kominka olbrzymią ilością kwiatków, świeczek, figurek i jeszcze innych ozdób. Nie tędy droga. Zamiast zaśmiecać wolną przestrzeń nieprzemyślanymi i zbędnymi bibelotami, ustal, który element będzie jej główną dekoracją. Wybierz wyłącznie jedną taką rzecz. To ona ma się stać podstawą całej kompozycji i ułatwić ci dalsze wybory. Na ogół tym głównym elementem dekoracyjnym jest rzecz największa bądź najwyższa. Jednocześnie musi być ona na tyle intrygująca, by przyciągała wzrok nie tylko rozmiarem, ale też i swoim wizerunkiem bądź kształtem. W roli takiej dekoracji świetnie sprawdzi się chociażby duży obraz, ale też i wysoki wazon z przemyślaną kompozycją roślinną bądź dekoracyjny wianek. Takie efektowne ozdoby na kominek w salonie znajdziesz przede wszystkim w Internecie. Szukając ich, celuj w takie rzeczy, które od razu przykują twoją uwagę i od których nie będziesz mógł oderwać wzroku.

Dekoracje na kominek

Teraz czas na zakup dekoracji uzupełniających. Główny element już masz, więc pora dopasować do niego mniejsze ozdoby, które też odegrają tutaj ważną rolę. Pamiętaj tylko, by nie przesadzać z ich ilością. Postaraj się też równomiernie je rozłożyć, aby obie strony kominka były mniej więcej tak samo wypełnione. Oczywiście nie wszystko musi być ułożone równo i idealnie, bo asymetrie zwykle też prezentują się całkiem nieźle. Świetnymi dekoracjami uzupełniającymi będą świeczki, kwiatki w małych doniczkach i różnego rodzaju figurki.

Jak zaaranżować łazienkę

Redakcja dobrytynkarz.pl

Jakub to pasjonat branży budowlanej i ogrodniczej, który dzieli się swoją wiedzą na stronie dobrytynkarz.pl. Jego wpisy stanowią cenne źródło inspiracji dla wszystkich, którzy pragną stworzyć unikalne wnętrza, piękne ogrody i prowadzić stylowy lifestyle. Ponad to specjalizuje się w nieruchomościach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

wykrywanie pożarów