Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś

Rodzaje profilów do zabudowy i tynków – jakie sprawdzą się w danym typie?

Wnętrza Data publikacji - 8 lutego 2021 Autor - Redakcja dobrytynkarz.pl
Rodzaje profilów do zabudowy i tynków

Profile są nieodłącznym elementem budowy każdego budynku. Ich funkcji jest kilka. W zależności od tego, jaki typ profili wybierzemy, spiszą się one przy innym typie elewacji i zabudowy. Dlatego bardzo istotne jest świadome dobranie odpowiedniego produktu. Do wyboru jest wiele rodzajów tego produktu. Profile mają różne cechy oraz funkcje do spełnienia. Warto poznać dostępne opcje i wybrać tę, która najlepiej dopasuje się do danej budowy. Oto dwa przykłady profili, które są bardzo popularne i sprawdzone w budownictwie.

Profile do mokrego tynku – czym się charakteryzują? 

Jeśli korzystamy z mas tynkarskich wewnątrz budynku, to wykonujemy tynkowanie na mokro. To właśnie przy takim działaniu wykorzystamy profile do mokrego tynku. Takie masy najczęściej kładzie się przy pomocy agregatu tynkarskiego. Jest to bardzo skuteczna i praktyczna metoda. Kładzenie tynku wykonuje się bardzo szybko. 

Jednak jakie zastosowanie mają tu profile? Przede wszystkim pozwalają one na wykończenie całości. Przy ich użyciu możemy wyrównać oraz odpowiednio zaznaczyć miejsca przy kładzeniu mokrego tynku. Profile są też niezastąpione przy obróbce tynku wokół okien. Do wyboru jest wiele różnych typów tego produktu. Są to kątowniki tynkarskie (https://bellaplast.com.pl/katalog-produktow/ktowniki-do-suchej-zabudowy-gipsowo-kartonowej-g-k/), listwy przyokienne oraz pcv. Mogą być one wykonane z różnego rodzaju materiału, między innymi z aluminium, stali czy też wcześniej wspomniane pcv. 

Profile do zabudowy gipsowo-kartonowej – dlaczego warto z nich korzystać? 

Kolejny typ to profile do zabudowy gipsowo-kartonowej, które także są niezastąpione. W przeciwieństwie do poprzedniego typu, ten produkt jest przeznaczony do suchej zabudowy. Metoda karton-gips jest obecnie bardzo popularna i najczęściej właśnie tak wykonuje się tynki wewnątrz budynków. Służy ona także do aranżowania zabudowy. Możemy uzyskać z jej użyciem dowolne kształty wewnątrz pomieszczeń. Zabudowa karton-gips to łatwe w użyciu rozwiązanie, które daje masę możliwości. 

Profile do zabudowy gipsowo-kartonowej służą przede wszystkim do tworzenia łączeń pomiędzy płytami. Są też ważnym elementem wykończeniowym oraz ułatwiającym prace. Wybór produktów także jest tutaj duży. Mamy kątowniki pcv oraz listwy. Rodzajów kątowników jest bardzo dużo, gdyż mają one różne kształty dostosowane do danych łączeń. Mogą wiec być proste, łukowe, promieniowe oraz uniwersalne. 

profile

Odpowiednio dobrany profil do danej zabudowy – dlaczego jest to istotne? 

Dobranie profili do danej zabudowy jest istotne w budownictwie i remontach. Dzięki odpowiedniemu produktowi zapewniamy sobie najlepszą trwałość i jakość wykonanej pracy. Co więcej, profile ułatwiają wykonywanie zabudowy, co przyspiesza cały proces. Obecnie prawie każdy fachowiec korzysta z profili różnego rodzaju przy wykonywaniu zabudowy. Obojętne, czy jest to karton-gips, tynk na mokro czy inna praca. Profile zawsze są niezbędne! 

Redakcja dobrytynkarz.pl

Jakub to pasjonat branży budowlanej i ogrodniczej, który dzieli się swoją wiedzą na stronie dobrytynkarz.pl. Jego wpisy stanowią cenne źródło inspiracji dla wszystkich, którzy pragną stworzyć unikalne wnętrza, piękne ogrody i prowadzić stylowy lifestyle. Ponad to specjalizuje się w nieruchomościach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

ekologiczne środki czystości