dobrytynkarz.pl

Budowa, Remont, Aranżacja

Domowy Bilard
Lifestyle

Domowy Bilard

Bilard to prosta gra, która ma wielu miłośników. Niezależnie od tego czy jesteś profesjonalnym graczem, amatorem, obserwatorem/kibicem podczas rozgrywki – ten sport oraz jego odmiany dostarczają mnóstwa pozytywnych emocji. Genialna w swej prostocie i elegancji gra w bilarda spełni oczekiwania, pobudzi ducha rywalizacji, usprawni koncentrację lub umili czas spędzony w gronie znajomych. Ponadto, jest duża dostępność miejsc, w których można rozgrywać. Oprócz miejsc publicznych, w których możemy swobodnie grać, jest możliwość zakupu stołu bilardowego do domu.

Wymiary pomieszczenia mają znaczenie?

Jeśli jesteśmy miłośnikami gier bilardowych, jednak nie mamy czasu i zasobów żeby regularnie grać w barach, szkółkach, ośrodkach sportowych, może zastanówmy się nad kupnem stołu bilardowego do domu? Myśląc w ten sposób często pojawia nam się w głowie zestawienie a zarazem wątpliwość – stół bilardowy wymiary pomieszczenia….? To normalne, że z pojęciem stołu bilardowego konfrontujemy wymiary i dostępność metrów kwadratowych w swoim domu/mieszkaniu. Własny stół bilardowy to najlepsze rozwiązanie dla pasjonatów ale też amatorów kochających tę grę. To marzenie może stać się realne nie tylko dla posiadaczy dużych domów lub wielometrażowych apartamentów. Kluczową kwestią w spełnieniu tego marzenia jest dobranie i dopasowanie określonego typu stołu do odpowiedniego metrażu pomieszczenia, tak aby zapewnić komfort rozgrywki. Klasyczna rozgrywka w bilarda może stanowić znakomity sposób na spędzanie czasu z rodziną dlatego warto prześledzić oferty stołów i akcesoriów bilardowych. Trzeba mieć na uwadze fakt, że istnieją trzy parametry stołów, które powinny stanowić minimum niezbędne do prawidłowej rozgrywki – stół siedmiostopowy, ośmiostopowy oraz dziewięciostopowy. Pokój bilardowy dający możliwość swobodnego wbijania bili nie jest koniecznością. Na szczęście istnieją stoły wielofunkcyjne! Stoły tego typu mogą pełnić kilka funkcji, najczęściej blat jest zdejmowany, dzięki czemu stół może pełnić rolę dużego stołu do spożywania posiłków, do pracy lub do spotkań rodzinnych. Wystarczy zdjąć blat, by wnętrze pomieszczenia przypominało profesjonalny pokój bilardowy. W takich sytuacjach od razu po pracy lub po wspólnym biesiadowaniu z rodziną możemy rozpoczynać grę.

Wielofunkcyjność i Wymiary

Uwielbiamy proste, a jednocześnie logiczne gry, takie jak bilard. Na szczęście producenci tworzą wielofunkcyjne projekty oraz stoły na wymiar dostosowane do naszych potrzeb, dzięki czemu nawet przy niewielkim metrażu mamy możliwość kupna stołu bilardowego.