dobrytynkarz.pl

Budowa, Remont, Aranżacja

Dekoracja stołu w salonie
Wnętrza

Dekoracja stołu w salonie

Dekoracje stanowią najważniejsze uzupełnienie naszego domu, dzięki czemu wnętrze staje się o wiele cieplejsze i przytulniejsze. Parapety najczęściej są zastawione kwiatami, półki figurkami, a stół? Czy istnieje coś takiego jak dekoracja na stół do salonu?

Stół podobnie jak kuchnia, jest sercem domu, ponieważ to przy nim zbiera się cała rodzina, która wspólnie spożywa posiłek. Stół jest również idealnym miejscem do przesiadywani i debatowania, kiedy zjadą się znajomi goście. Zazwyczaj miejsce to jest okupowane przez ludzi z każdej strony, a do tego dodatkowo obstawione jedzeniem i piciem. Czy na twoim stole jest miejsce na dekoracje?

Wiadomo, że podczas posiłku większa część blatu jest zawalona, natomiast podczas codziennego użytku, kiedy stół właściwie tylko stoi i czeka na nas, aż życzliwie zajmiemy przy nim miejsce, jego blat jest pusty. Zdarza się, że jedyną ozdobą są leżące na nim podkładki, które stały się świetną alternatywą dla obrusu.

Aby zbędnie nie zawalać stołu, świetną dekoracją może okazać się bieżnik, który równocześnie stanowi ochronę blatu. Również dobrym rozwiązaniem będzie obrus, ponieważ jest to absolutna klasyka, która zawsze się sprawdza i zawsze wygląda dobrze. Przeszkodą staje się posiadanie małego dziecka, które w bardzo szybkim tempie zorientuje się, że wiszące elementy stanowią świetną zabawę, gdzie będą mogły łapać je w rączki i ciągnąć do siebie. Dodatkowo podczas jedzenia przy takim stole, obrus bardzo szybko się zabrudzi ze względu na to, że małe dzieci albo plują, albo łapkami ubrudzonymi w jedzeniu upaćkają wszystko dookoła.

Co postawić na stół w salonie? A może świeże kwiaty?

Świeże kwiaty to idealny wybór jeśli chodzi o dekorację stołu. Ozdoba ta sprawdzi się w każdym domu, ponieważ pasuje do każdego stylu i przede wszystkim do każdej pory roku. Nie ma nic lepszego niż widok i zapach świeżych kwiatów w środku zimy. Dzięki temu tak popularnemu rozwiązaniu, o którym jednak wciąż zapominamy, stół będzie mógł cieszyć oko każdego dnia, nie tylko od święta.

A co wy na to, aby wykorzystać w tym celu klimatyczne świece?

Ozdoby stołu na co dzień powinny być raczej proste. Muszą być piękne, ale również praktyczne. Proste świeczniki doskonale sprawdzą się w tej roli. Mogą być metalowe, aczkolwiek te szklane nadadzą się o wiele lepiej. Wystarczą trzy średniej wielkości szklane naczynia ustawione w równych odstępach wzdłuż stołu, w których umiejscowimy te małe okrągłe świeczuszki zapachowe. Taka ozdoba idealnie sprawdzi się, kiedy pod świecznikami spocznie bieżnik o delikatnym wzorze.

Przygotowując dekorację stołu w salonie, należy pamiętać o dwóch zasadach. Po pierwsze warto zachować umiar. Stół jest meblem, który w pierwszej kolejności powinien pełnić swoją najważniejszą funkcję. Ustawienie zbyt wielu elementów sprawi, że zabranie miejsca na zaserwowanie codziennego obiadu, a zbyt wysokie dekoracje mogą przeszkadzać podczas rozmowy dwóch siedzących naprzeciwko siebie osób. Po drugie, powinniśmy też wykorzystywać to, co daje nam Natura. Latem będą to świeże kwiaty z ogródka, jesienią kolorowe liście, wiosną bazie i bzy, a zimą aromatyczne gałązki świerku, które posłużą długo przed i po świętach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.