Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś

Płytki ceramiczne w nowoczesny wyposażeniu wnętrza

Wnętrza Data publikacji - 25 grudnia 2020 Autor - Redakcja dobrytynkarz.pl
Płytki ceramiczne w nowoczesny wyposażeniu wnętrza

Umeblować mieszkanie, czy swój wymarzony dom nie należy do czynność łatwych. Ilość różnorakich akcesoriów, mebli czy pomysły na ściany potrafi być przytłaczająca. Choć każdy ma swoje własne upodobania, co do wielu kwestii i pragnie dostosować swoje wnętrze do siebie, to istnieje kilka elementów, na które warto zwrócić uwagę. Wyposazenie wnetrz ostatnimi laty doznaje renesansu i jednym z ich oryginalnych rozwiązań są płytki ceramiczne.

Płytki ceramiczne, tapeta czy farba na ścianę?

Gdy zaczynamy myśleć koncepcyjnie o naszym wyposażeniu wnętrz, zawsze musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, jaki kolor ścian chcemy mieć w naszym mieszkaniu. Element ten jest wprawdzie istotny, gdyż może prowadzić główną narrację w aranżacji albo stanowić tylko delikatne dopełnienie innych akcentów. Mamy możliwość wyboru pomiędzy tapeta w różne wzory, fototapeta, farbą o danym kolorze. Jednakże, w ostatnim czasie coraz częstszym wyborem są wielkoformatowe płytki na ścianę.

Różne rodzaje płytek ceramicznych

Rynek nasycony jest w szeroką gamę płytek ceramicznych. Posiada on płytki wielkoformatowe, które osiągają nawet wysokość trzech metrów a szerokość półtora, standardowych płytek sześćdziesiąt na sześćdziesiąt, ale także różnorakie mozaiki, dekory i dodatki. Gdy poświęcimy troszeczkę czasu na wyszukanie odpowiednich płytek pod nasze wyzwanie aranżacyjnie, na pewno znajdziemy odpowiedni produkt dla nas. Jeżeli denerwuje nasz fuga pomiędzy płytkami, zwróćmy uwagę na płytki kładzione bez fugowe. Ta technika pozwala nam na stworzenie jednolitej powierzchni.

Niestandardowe użycie płytek

Wielu projektantów prześciga się w pomysłach dotyczących użyteczności płytek. Niezliczona ilość projektów stanowi inspirację pod użycie ich w formie frontów do kuchni, elewacji na dom, czy nawet jako tył szafki z książkami. Każdy z tych pomysłów jest rozwiązaniem, przy którym nikt nie jest w stanie przejść obojętnie.

Wyposażenie wnętrz

Płytki możemy podzielić na matowe, w połysku, satynowe oraz polerowane. Powoduje to, że niemal potrafią doskonale prowadzić światło po pomieszczeniu, albo dostosowywać się do głębokiego koloru prowadzonego przez narracje aranżacji. Taka forma wykończenia ścian i podłóg jest banalnie prosta w zachowaniu czystości. Dziecinnie prosto pozbywa się z ich powierzchni kurz oraz łatwo się je myje.

Jeżeli potrzebujemy więcej inspiracji i pomysłów, to zawsze możemy zajrzeć do grafiki Google albo to Pinterest. Znajdują się tam wiele nieszablonowych inspiracji, które w łatwy sposób możemy przenieść do naszych pomieszczeń.

wykrywanie pożarów

Redakcja dobrytynkarz.pl

Jakub to pasjonat branży budowlanej i ogrodniczej, który dzieli się swoją wiedzą na stronie dobrytynkarz.pl. Jego wpisy stanowią cenne źródło inspiracji dla wszystkich, którzy pragną stworzyć unikalne wnętrza, piękne ogrody i prowadzić stylowy lifestyle. Ponad to specjalizuje się w nieruchomościach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

ekologiczne środki czystości