Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś

Trawa – jak o nią dbać?

Ogród Data publikacji - 16 grudnia 2020 Autor - Redakcja dobrytynkarz.pl
Trawa


Osoby, które planują zasadzić trawę w ogrodzie chcą mieć pewność, że będzie ona się prezentować wspaniale. Na rynku istnieje wiele typów traw, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Każdy rodzaj trawy ma inną specyfikację oraz wymaga innych warunków do prawidłowego rozwoju. Warto również pamiętać, że nie każdy rodzaj trawy może rosnąć w naszych warunkach klimatycznych. Trawa gazonowa jest idealnym wyborem dla rodzin z dziećmi, ponieważ może być deptana, a mimo wszystko zachowa swój świeży wygląd.

Trawa – jak o nią dbać?

Posiada dużą odporność na zniszczenia, dzięki czemu nawet stawiając na niej ciężkie meble nie doprowadzimy do jej uszkodzenia. Wystarczy odpowiednia pielęgnacja, żeby przez cały rok prezentowała się świetnie i zachwycała gości wyglądem. Każdy czasami lubi urządzić sobie grilla w ogrodzie, dlatego warto zasadzić trawę, której takie działania nie będą przeszkadzać. Trawę gazonową można coraz częściej spotkać w parkach oraz ogrodach, ponieważ w ostatnich latach jej popularność znacznie wzrosła. Ludzie zaczęli doceniać jej niesamowite właściwości oraz wytrzymałość na czynniki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Nie wszyscy mają wystarczająco czasu na prawidłową pielęgnację ogrodu i dlatego wybierają proste rozwiązania. Trawa gazonowa nie ma dużych wymagań i nawet początkujące osoby powinny sobie bez problemu z nią poradzić.

Minimalna pielęgnacja

Nawet minimalna pielęgnacja sprawi, że trawnik będzie prezentował się doskonale. Oczywiście należy pamiętać o tym, żeby ją regularnie nawadniać lub zamontować automatyczne zraszacze, które będą dostarczały wody o określonych godzinach. Takie rozwiązanie sprawi, że nawet jeżeli zapomnimy o podlaniu trawnika to system zrobi to za nas. Wielu uznanych projektantów ogrodów poleca trawę ozonową swoim klientom, dlatego warto z niej skorzystać. Zanim zdecydujemy się podjąć ostateczną decyzję warto poznać dokładne cechy konkretnych mieszanek nasion. Niektóre paczki z nasionami trawy gazonowej zawierają również inne rodzaje nasion. Niestety są one często zbyt delikatne i bardziej nadają się na trawniki ozdobne niż użytkowe. Zanim zdecydujemy się zakupić konkretne nasiona warto dokładnie zapytać sprzedawcę o ich szczegółowy skład. Jeżeli ogród będzie często użytkowany to należy unikać traw ozdobnych, ponieważ mają one niską wytrzymałość, a ich korzenie zdecydowanie łatwiej ulegają uszkodzeniom. Trawa gazonowa jest z reguły używana na terenach rekreacyjnych oraz sportowych. Przykładem są boiska do gry w piłkę nożna oraz golfa. Systematyczna pielęgnacja sprawi, że trawnik przez długi czas będzie prezentował się fantastycznie.

Redakcja dobrytynkarz.pl

Jakub to pasjonat branży budowlanej i ogrodniczej, który dzieli się swoją wiedzą na stronie dobrytynkarz.pl. Jego wpisy stanowią cenne źródło inspiracji dla wszystkich, którzy pragną stworzyć unikalne wnętrza, piękne ogrody i prowadzić stylowy lifestyle. Ponad to specjalizuje się w nieruchomościach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Trawa