dobrytynkarz.pl

Budowa, Remont, Aranżacja

Tęsknota za bliskością, a styl retro
Wnętrza

Tęsknota za bliskością, a styl retro

Wszystko, co w stylu retro jest ostatnio bardzo popularne. Retro radia, lodówki, piekarniki i co tylko jeszcze przyjdzie ci do głowy. Jakbyśmy na złość temu, że nasze czasy to ciągły pośpiech, chcieli je spowolnić i wrócić kilka lat wstecz, gdy nie wszystko było takie szybkie, łatwe i na wyciągnięcie ręki. Brakuje nam magii i historii, które są zaklęte w dawnych czasach i starych meblach. Chcemy być oryginalni, wyjątkowi. Pragniemy żeby nasze życie nie wyglądało jak życie tysiąca innych ludzi. Nie chcemy być kopią, chcemy być jedyni w swoim rodzaju.

Kolekcjonerzy

Kupujemy więc aparaty analogowe, odsuwając od siebie natychmiastowość lustrzanek cyfrowych czy smartfonów. Stajemy się kolekcjonerami płyt winylowych, by w zaciszu własnego domu delektować się muzyką na najwyższym poziomie. Wytwarzamy więcej kosmetyków i środków czystości własnoręcznie, żeby odgonić się od natrętnego konsumpcjonizmu. Ubrania kupujemy używane, a warzywa sadzimy w przydomowym ogródku.
Chcemy zwolnić w tym zagonionym świecie i znaleźć kawałek siebie.

Jak to się wszystko ma do agd retro?

Ma się tak, że meble wzorowane na retro nadają klimatu, za którym tak bardzo tęsknimy. Te wszystkie stare meble i sprzęty kojarzą się nam z czasami, kiedy byliśmy bliżej siebie. Człowiek obok człowieka. Tak dosłownie. Teraz pomimo tego, że jesteśmy dla siebie na wyciągnięcie ręki (telefony z internetem, laptopy), to oddaliliśmy się do siebie. Z czym wam się kojarzy dzieciństwo? Mnie ze starym piecem kaflowym, w którym babcia piekła ciasta ze świeżo zebranymi jagodami. Kojarzy mi się z ciepłem, bliskością i miłością.
Kupowanie agd retro daje nam namiastkę tego, co jest dla nas ważne. Zatrzymuje w powietrzu chwile i wspomnienia, które sprawiają, że robi się nam ciepło na sercu i że iskierka radości pali się w naszych oczach. Pragniemy tego ciepła dla siebie i dla naszych dzieci. Dlatego obserwujemy tak duży popyt na meble i agd retro.
Koniecznie zajrzyjcie kiedyś do mieszkania wystylizowanego w całości na retro lub takiego, które ma chociaż elementy z tego stylu. Co czujecie wchodząc do takiego pomieszczenia? Czujecie się jak u siebie? Czujecie się przytulnie i bezpiecznie? Założę się, że tak.
Pomijając już sprawy związane z naszymi tęsknotami, to sprzęt agd retro jest najzwyczajniej w świecie ładny. Wręcz piękny. Każdy element jest cudownie smukły, krągły i te bajeczne, pastelowe kolory, które nadadzą ciepła każdemu wnętrzu.
Styl retro zdecydowanie nada twojemu mieszkaniu charakteru, a jednocześnie sprawi, że będzie miłe i przytulne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.